Presentaties WindDays Conferentie 2018

13 juni 2018

Openingssessie
Hans-Dieter Kettwig (ENERCON)
Mel Kroon (TenneT)
Tjisse Stelpstra (IPO)

11.00 – 12.30 Parallelsessies

Energie- & Klimaatakkoord 2.0 Olof van der Gaag (NVDE)

Yellow Room

Presentatie:
Olof van der Gaag (NVDE)

Internationaal Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen

Purple Room

Presentaties:
Maria van der Heide (Action Aid)
Roland Amoureus (Renewi)
Bastiaan Vader (NWEA)

Market developments in wind energy in Europe

Blue Room

Presentaties:
Bas Ort (NMT)
Pierre Tardieu (WindEurope)
Bart Bode (VWEA)
Jan Molema (Benelux Union)

Multi-stakeholder pilots in offshore wind farms

Orange Room

Presentatie:
Martine Verweij (Green Bridges)
Eelco Leemans (LMC)
Karel van den Wijngaard (ARK)
Antoine Maartens (Vereniging Participatie Wind op Zee)

Challenges for the energy transition I: Power supply & System integration in 2050

Green Room

Presentaties:
Mart van Bracht (Topsector Energie)
José Rueda Torres (TU Delft) and Víctor García Suárez (TU Delft)
René Peters (TNO)
Gert-Jan Kramer (Utrecht University)
Hugo Groeneman (HYGRO)

13.30 – 15.00 Parallelsessies

Kennismaking Kernteam Wind op Land

Yellow Room

Presentatie:
Monica Kwakkelstein (RVO)

Werken in wind: het beroep van de toekomst

Purple Room

Presentaties:
David-Pieter Molenaar (Siemens)
John Baken (CAREER)
Marike Dijksterhuis (TechniekPact)

Market opportunities for Dutch wind expertise

Blue Room

Presentaties:
Eric Arends (Pondera)
Arjen Schutte (HHWE)
Rytis Kevelaitis (Advisor to the Minister of Energy of the Republic of Lithuania)

Offshore wind policy and tenders in 2018 and 2019

Orange Room

Presentatie:
Rene Moor (Ministry of economic Affairs)

Challenges for the energy transition II: The demand side of the market

Green Room

Presentaties:
André Rauwerda (DNV GL)
Rob van Gerwen (DNV GL)
Wessel Bakker (DNV GL)
Jiles van den Beukel (Eneco)

15.30 – 17.00 Parallelsessies
The sky is the limit (?) – Vogels en vleermuizen

Yellow Room

Presentaties:
Martijn ten Klooster (Pondera Consult)
Nicolai Bolt (Provincie Flevoland)
Marieke Kaajan (ENVIR Advocaten)
Jonne Kleyheeg-Hartman (Bureau Waardenburg)

Wind energy R&D agenda

Blue Room

Presentaties:
Simon Watson (TU Delft)
Peter Eecen (ECN part of TNO)
Maarten de Vries (Roland Berger)
Johannes Peschel en Joep Breuer (KitePower)
Bob Meijer (TKI Wind op Zee)

Balance of plant & intergation of wind turbine and support structures

Orange Room

Presentaties:
Ben Hendriks (WMC)
Tim Raaijmakers (Deltares)
Mark Riemers (SPT Offshore)
Boudewijn van Gelder (KCI)
Eeke Mast (DNV-GL Energy)

Challenges for the energy transition III: The grid

Green Room

Presentaties:
René Postulart (TenneT)
Edwin Edelenbos (Netbeheer Nederland)
Peter Vaessen (TU Delft)
Thomas Donders (TenneT)

 

 

 

14 juni 2018
9.30 – 11.00 Parallelsessies

Welke rol neemt de gemeente?

Yellow Room

Presentaties:
Barbara Luijters (gemeente Olst-Wijhe)
Geert Bosch (Bosch & van Rijn)
Frank Duenk (Gemeente Hertogenbosch)

Lokale betrokkenheid bij windprojecten

Purple Room

Presentaties:
Daan Grooten (Qurrent)
Monique Sweep (DeltaWind)
Pascal Weijers (WindUnie)
Sybrand de Boer (De Windcentrale)
Duco van Dijk (Bosch & van Rijn)

Operations & Maintenance

Blue Room

Presentaties:
Bob Meijer (TKI Wind op Zee)
Dennis Schiricke (OutSmart)
Maurits Huisman (TNO)
Ron van Helvoirt (Ronth)
René Lindeboom (MARIN)
Remco Streppel (OutSmart)

Offshore wind resource

Orange Room

Presentaties:
Ine Wijnant (KNMI)
Reinder Ronda (KNMI)
Jan Willem Wagenaar (TNO)
Frank Selten (KNMI)
Bram du Saar (Ministerie van Binnenlandse Zaken)
Pim van Dorp (Whiffle)

Innovation: Demonstrating and testing

Green Room

Presentaties:
Peter Eecen (ECN part of TNO)
Wouter Dirks (Van Oord)
Ben Hendriks (WMC)
Twan Romeijn (Port of Rotterdam)
Glen Donnelly (ECN part of TNO)
Ferry Visser (Stork)

11.30 – 13.00 Parallelsessies

Regionale energie- en klimaatstrategieën

Yellow Room

Presentaties:
ir. Martine van Gemert (innogy)
Rob Smit (innogy)
Michiel Mulder (Natuur en Milieufederaties)

Omgevingswet: kansen voor windenergie

Purple Room

Presentaties:
Rutger Schonis (Energieke Ruimte B.V.)
Robin Aerts (Pels Rijcken & Droogleever Fortuijn)
Lianne Barnhoorn (Pels Rijcken & Droogleever Fortuijn)
Wouter Verweij (Bosch & van Rijn)

Decommissioning, re-use parts of turbines, life time extension

Blue Room

Presentaties:
Niels Bijkersma (innogy SE)
Wiebe Bonsink (HEBO Maritiem Service BV)
Johan Top (Topwind)
Julie Teuwen (TU Delft)
Boudewijn Versluijs (Boskalis)

Entering into a zero-subsidy era for offshore wind?

Green Room

Presentaties:
Albert van der Hem (BLIX Consultancy BV)
Bart Oberink (innogy SE)
Simon Braaksma (Philips)
Steven Evans (ING Bank)
Jan-Peter Elffers (Amsterdam Capital Partners)

14.00 – 15.30 Parallelsessies

Hoe ziet ons (energie)landschap er straks uit?

Yellow Room

Presentaties:
Jaap Bosch (Ampyx Power)
Eric Arends (Pondera Consult)
Joeri de Bekker (OVSL)

Windontwikkelingen: beleid versus financierbaarheid

Purple Room

Presentaties:
Ilse van Veghel (IN.credible)
Lexje Rietveld (Eneco)
Jakoba van der Mei (SMBC)

Offshore Wind Innovation Challenge

Blue Room

Presentaties:
Erwin Coolen (InnovatieLink)
Bob Meijer (TKI Wind op Zee)
Jan Reier Arends (SeaZip Offshore Service BV)
Erik Korterink (Gemini)

Offshore ecology and nature

Orange Room

Presentaties:
Aldith Hunkar interviewde Bert Wilbrink (Ministerie van Economische Zaken)
Nathalie Strookman (Natuur en Milieu) and Guido Schild (Stichting de Noordzee)
Mardik Leopold (WUR)
Eloise Burnett (Carbon Trust)

A holistic view on Cyber Security for wind farm critical infrastructures

Green Room

Presentatie:
Wolf Freudenberg (DNV GL)

Slot sessie
Aldith Hunkar
Hans Timmers (NWEA)
Bob Meijer (TKI Wind op Zee)
Remco de Boer
Yttje Feddes (Feddes/Olthof landschapsarchitecten)
Siward Zomer (ODE Decentraal)
Arnold Spek (Eneco)